Príslušenstvo > Úprava vody

Pre komplexnú starostlivosť o bazénovú vodu odporúčame popri dlhodobo osvedčených prípravkoch Azuro aj špeciálne dezinfekčné zariadenia, ktoré zaistia čistú, zdravotne bezchybnú vodu a pritom významnou mierou obmedzia spotrebu klasickej bazénovej chémie.

  • V praxi najosvedčenejšie sú UV lampy a ionizátory, ktoré predstavujú alternatívu k chlórovému čisteniu.
  • Salinátory pracujú na báze vytvárania prírodného chlóru.
  • Automatické dávkovacie stanice znížia spotrebu bazénovej chémie vďaka tomu, že samy rozpoznajú, kedy je potrebné ju do bazéna vypustiť.

Toto špeciálne zariadenie je možné použiť tak pri nových, ako aj pri už prevádzkovaných bazénoch. Vhodnosť použitia odporúčame konzultovať s naším bazénovým špecialistom.

UV lampa

UV lampa je zariadenie, ktoré účinne a pritom bezpečne dezinfikuje vodu v bazéne pôsobením ultrafialového svetla typu C (s vlnovou dĺžkou 253,7 nm). Toto pre ľudský organizmus neškodné zariadenie spoľahlivo ničí baktérie, plesne a riasy a zabraňuje ich ďalšiemu množeniu v bazéne.

Technológia ošetrenia bazénovej vody UV lampou je veľmi vhodná pre astmatikov a alergikov. Takto ošetrovaná voda nedráždi oči ani citlivú pokožku.

Ionizátor

Ionizátor dezinfikuje vodu v bazéne elektrolytickým dávkovaním iónov medi a striebra. Práve meď je v tomto prípade hlavným aktívnym dezinfekčným prostriedkom, vďaka čomu sa podstatne zníži spotreba ostatnej bazénovej chémie. Vodu v bazéne potom nie je cítiť po dezinfekčných prostriedkoch.

Ionizátor pracuje celkom automaticky a výsledkom je krásne čistá a zdravotne bezchybná voda bez škodlivých mikroorganizmov a vodných rias.

Automatická dávkovacia stanica

Čistú a zdravotne bezchybnú vodu v bazéne bez merania, zisťovania a nastavovania vám pomôžu zaistiť automatické dávkovacie systémy.

Tieto elektronické zariadenia priebežne vyhodnocujú kvalitu vody v bazéne a podľa nameraných hodnôt do nej automaticky dávkujú optimálne množstvo účinných prostriedkov. Znižujú tak spotrebu bazénovej chémie a šetria váš čas potrebný na údržbu bazéna.

Salinátor

Salinácia je jedným z najúčinnejších spôsobov dezinfekcie vody v bazéne. Mikroprocesorom riadený systém elektrolýzy produkuje zo slanej vody prírodný chlór, ktorý v podobe kyseliny chlórnej spoľahlivo ničí baktérie, vírusy a riasy.

  • Takto ošetrená voda je krištáľovo čistá a nedráždi kožu ani oči.
  • Mierne slaná voda v bazéne (zhruba 10× nižšia koncentrácia soli než pri morskej vode) má navyše potvrdené liečivé účinky na pokožku.
Soľ

Pomocou špeciálneho zariadenia tzv. salinátora je zo soli na základe elektrolýzy produkovaný prírodný chlór, ktorý účinne dezinfikuje bazénovú vodu.
Výhody použitia bazénovej soli v bazéne:

  • Eliminovanie baktérií, vírusov a rias.
  • Takto ošetrená voda je krištáľovo čistá a nedráždi pokožku ani oči.
  • Mierne slaná voda v bazéne má potvrdené liečivé účinky na pokožku.
Navrhnite si svoj bazén vo 3D generátoru Vytvoriť

Tím našich bazénových špecialistov je kedykoľvek pripravený poradiť vám s výberom alebo realizáciou bazéna.

Neváhajte nás kontaktovať, máme 18 predajných centier po celej SK!

Chcete požiadať o nezáväznú ponuku? Vyberte si vaše najbližšie predajné centrum.

Vybrať predajné centrum
×